انتخاب زبان
آژانس هواپیمایی رزبال
آژانس هواپیمایی رزبال 
«
»
تلفن
021-22830909
  • VISA VISA
  • travel travel
  • هواپیمایی رزبال هواپیمایی رزبال
  • تور های کشتی کروز تور های کشتی کروز
  • grand canyon grand canyon

آفریقای جنوبی South Africa

آفریقای جنوبی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مختصات: ۳۰° جنوبی ۲۵° شرقی

جمهوری آفریقای جنوبی
Republic of South Africa
Republiek van Suid-Afrika
آفریقای جنوبی
  
پرچمنشان ملی
شعار ملیاتحاد در تنوع
سرود ملی: سرود ملی آفریقای جنوبی
 
پایتختپرتوریا (قوهٔ مجریه)
بلوم فونتین (قوهٔ قضائیه)
کیپ تاون (قوهٔ مقننه)
۰°۱۹′ شمالی ۳۲°۳۵′ شرقی
بزرگترین شهرژوهانسبورگ
زبان رسمیآفریکانس، انگلیسی
به علاوه ۹ زبان آفریقایی
نوع حکومتجمهوری پارلمانی
نام حاکمان 
رئیس جمهور
• معاون اول

جاکوب زوما
گالیما موتلانته 
موارد منجر به تشکیل
از بریتانیا
۳ مه ۱۹۱۰
مساحت
 - مساحت۱٬۲۲۱٬۰۳۷کیلومتر مربع (۲۵ام)
 - ‌آب‌ها (٪)جزئی
جمعیت
 - سرشماری۵۰٬۵۸۶،۷۵۷ 
(۲۴ام)
 - تراکم جمعیت۴۱‎/km۲‏ (۱۷۰ام)
تولید ناخالص داخلی(تخمین ۲۰۰۹) 
 - مجموع۵۰۵٬۲۱۴ میلیارد دلار 
 - سرانه۱۰٬۲۴۳ 
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۹)۰٬۶۸۳ (متوسط) (۱۲۹)
واحد پولراند (XOF)
منطقه زمانیSAST (ساعت جهانی+2)
دامنه اینترنتی.za
پیش‌شماره تلفنی+۲۷

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است.

این کشور سه پایتخت متفاوت دارد. قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است.

آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو (کشوری که در سرزمین آفریقای جنوبی محصور شده‌است) هم‌مرز است.

آفریقای جنوبی به دو دلیل تکاملی متفاوت را نسبت به دیگر کشورهای آفریقایی تجربه کرده‌است. اول اینکه مهاجرت از اروپا کمی بعد از این‌که شرکت هند شرقی هلند ایستگاهی در مکان امروزی کیپ تاون ایجاد کرد، آغاز شد. دوم اهمیت راهبردی آبراه کیپ است که با بسته شدن کانال سوئز در طی جنگ ۶ روزه بیشتر مسجل شد و همچنین منابع کانی غنی این منطقه باعث اهمیت بیشتر این کشور در میان کشورهای غربی بخصوص در اواخر سدهٔ نوزدهم شد که بعدها در دوران جنگ سرد اهمیت بیشتری پیدا کرد. به دلیل مهاجرت آفریقای جنوبی از لحاظ نژادی بسیار متنوع است. بزرگ‌ترین جمعیتهای دورگه و اروپایی و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند. سیاه‌پوستان آفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

منازعات نژادی بین اقلیت سفیدپوستان و سیاهپوستان اکثریت در تاریخ و سیاست آفریقای جنوبی نقش مهمی را بازی کرده‌است و به دوره تاریخی آپارتاید در آفریقای جنوبی منجر شده‌است که در سال ۱۹۴۸ توسط حزب ملی آفریقای جنوبی تأسیس شد. اگر چه از قبل جداسازی نژادی در این کشور وجود داشت. قوانینی که آپارتاید را تعریف می‌کردند در سال ۱۹۹۱ به تدریج توسط حزب ملی لغو شدند و این به دلیل منازعات خشونت آمیز بود که شامل تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی از سوی جامعه بین‌الملل می‌شد. این منازعات بین اکثریت سیاهپوستان و بسیاری از سفید پوستان، رنگین پوستان و هندیان اتفاق می‌افتاد.

این کشور از معدود کشورهای آفریقایی است که در آن هیچ وقت کودتا نشده و انتخابات منظم در طول یک سده اخیر در آن بر‌گزار شده‌است. با این حال اکثریت سیاهپوستان تا سال ۱۹۹۴ دارای حق رای نبود. این کشور از اعضای بنیان‌گذار اتحادیه آفریقا است و بزرگترین اقتصاد را در میان اعضای آن دارد. سازمان ملل، اتحادیه کشورهای همسود، سازمان تجارت جهانی، صندوق بین‌المللی پول، گروه ۷۷ و گروه ۲۰ از دیگر سازمان‌های بین‌المللی است که آفریقای جنوبی در آن‌ها عضویت دارد.

نظام سیاسی این کشور دمکراسی پارلمانی است اما برخلاف روش معمول در جمهوری‌های پارلمانی پست ریاست دولت و ریاست کشور در یک رئیس‌جمهور منتخب پارلمان ادغام شده است. پارلمان این کشور از دو مجلس تشکیل می‌شود. مجلس علیا با نام شورای ملی استان‌ها و مجلس سفلی با نام مجمع ملی.

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد؛ ۹ زبان از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو زبان اروپایی؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفیدپوستان و دورگه‌های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد اما فقط پنجمین زبان پرگویشور در خانه‌هاست.

اغلب از آفریقای جنوبی به‌عنوان ملت رنگین‌کمان یاد می‌کنند، این اصطلاح را اسقف اعظم دسموند توتو خلق کرد و بعدها رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا از آن به عنوان استعاره‌ای برای توصیف پیشرفت‌های جدید تنوعات فرهنگی نشات گرفته از ایدئولوژی آپارتاید استفاده کرد. آفریقای جنوبی میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ بود و این نخستین بار بود که این تورنمنت در آفریقا بر‌گزار شد.ویزا

مــدارک لازم بــرای ویزای آفریقا

اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ حرکت تور (امضاء شده).

 * گذرنامه حتما باید دو صفحه متقابل خالی داشته باشد.

 فتوکپی از صفحات 2-11 گذرنامه های قدیمی و گذرنامه ها ی جدید  از صفحات 2-7  و کپی ویزاهای قبلی آفریقای جنوبی که صفحه ویزا و صفحه مقابل آن در وسط یک صفحه A4 قرار گیرد.

*برای افراد همراه بالای 16 سال باید فرم جداگانه با امضاء ارسال شود.

تکمیل فرم مشخصات فردی (به طور کامل).

2 قطعه عکس 4×3 رنگی، زمینه سفید و کاملاً از رو به رو.

* عکس ها باید با خودکار مشکی به لاتین پشت نویسی و امضاء شده باشند (شامل: نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد به سال میلادی).

گواهی اشتغال به کار انگلیسی روی سربرگ شرکت با مهر و امضاء یا ترجمه ی پروانه کسب با ذکر مشخصات مسافر.

در گواهی اشتغال به کار باید نام و سمت مسافر ، شماره گذرنامه ، تاریخ شروع به کار ، طول مدت استخدام ،میزان حقوق  و تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ تور ذکر شده باشد (همراه با مهر و امضاء توسط شرکت).

 پرینت بانکی( ترجمه شده  به انگلیسی ) مربوط به ماه جاری و دو ماه.

***در صورتی که فرزندی قصد مسافرت با یکی از والدین خود را دارد باید حتماً رضایتنامه ی کتبی از دیگر ولی با ﺗﺄیید دادگستری و وزارت امور خارجه ارائه دهد.

با توجه به شرایط اخذ ویزای هر کشور ، سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد که از شما مدارک دیگری نیز درخواست نماید.

ارائه ضمانت بازگشت الزامی است.

شهرها :

تورهای اجرا شده تورهای در حال اجرا
آدرس

ایران ، تهران ، نیاوران ، خیابان اقدسیه ، بازار صدف

تلفن:22830909 21 98+
فکس:22285185 21 98+